درباره ی من

اولین قدم

همیشه اولین قدم ما سخترین آن است؛ اما ما که آخر به جمله گیوم دوژانژ می‌رسیم که می‌گوید:

برای شروع، نیازی به امیدواری و برای ادامه، نیازی به موفقیت نیست.

این جمله می‌تواند راهنمای بزرگی برای تمام کسانی باشند که به دنبال راهی برای شروع کار مورد نظرشان می‌گردند و من هم آمدم بیشتر بگویم خودم را متفکر جا بزنم؛ ولی دیدم اضافه گویی نمی‌خواهد تمام و کمال همه حرف‌ها را در بردارد.

من کیستم؟

من مهسا فیروز هستم. کارشناسی محیط‌زیست دانشگاه شیراز دارم و خب قرار نیست اینجا چیزی از محیط‌زیست برای شما بگویم. محیط‌زیست بیچاره ما با کورونا و گرمایش جهانی در حال حاضر حرف دیگری ندارد که توسط من بیان شود، صرفا پوکر فیس است.

قرار است از چه تولید محتوا کنم؟

شاید از شنیدن یا خواندن پاسخی پنداندیشانه ذوق مرگ شوی یا احساس کنی که شخص مهمی هستی؛ اما متاسفانه در این مورد، از این خبرها نیست. من صاف و پوست کنده می‌گویم که حقیقتش من از هر چه که دوست دارم مطلب تولید می‌کنم.

چرا؟

تولید محتوا واقعا کار سختی است، الخصوص هرچقدر بخواهی از دلنوشته‌های وبلاگی دهه بوق فاصله بگیری، این کار سخت‌تر هم می‌شود. من هم تصمیم دارم بنا به جهت‌گیری‌های زندگی و دغدغه‌ها، تجارب و اطلاعاتم چیزی بنویسم که هم به درد خودم، وقتی که فراموششان کرده‌ام؛ بخورد و هم به درد کسی که می‌خواهد.

به چه حیطه‌هایی در زمینه تولید محتوا علاقه دارم؟

این سوال بهتر شد. خب من نویسنده هستم و به لطف استاد عزیزم شاهین کلانتری شهامت نوشتن پیدا کردم و دلیل نویسنده بودنم این است که می‌نویسم. خودم را حرفه‌ای نمی‌دانم؛ اما نوشتن حالا تمام زندگی من است.

حیطه‌هایی که علاقه‌مند به تولیدمحتوا دربارشان هستم کم نیست؛ اما به طور کلی در هر دو حوضه داستانی و غیرداستانی هستند.

ـ این را هم به طور جزئی‌تر بگویم که داستان کوتاه‌های اولیه خودم، مطالب آموزشی درباره فیلمنامه‌نویسی و داستان نویسی را از زاویه دید و دریافت خودم را، به امید خدا با شما به اشتراک می‌گذارم.

ـ مطالب توسعه فردی که مشکلاتم هستند و معمولا به کمک کتاب‌ها و تجربه راه‌های مختلف، آنها را حل کرده‌ام یا آزموده‌ام، را قطعا برای شما عزیزان پست خواهم کرد تا در این زمینه بتوانم کمکی به کسی که مشکل خودم را داشته، بکنم.

ـ از خاطرات خوبم که مفهوم خاصی در زندگی‌ام داشته ‌اند، برای کسانی که درباره خودم یا زندگی‌ام کنجکاوند می‌نویسم.

ـ معرفی کتاب‌های خوب و کاربردی هم که صدالبته جای خود دارند.

ـ برای علاقه‌مندان به دنیای فیلمنامه فیلم و انیمیشن هم که مثل خودم هستند، خواب‌هایی در سر دارم؛ اما نیاز به مطالعه زیادی دارم و در اسرع توانایی و برآورده شدن رویاها، آنها را عملی خواهم کرد.

خب فکر‌ می‌کنم وعده‌هایم تمام شد، حالا نوبت عمل است.

راه‌های ارتباطی با من:

برای بهرمند شدن از حرف‌ها و نظرهای ارزشمندتان خوشحال می‌شوم که از طریق لینک‌های ارتباطی زیر با من در ارتباط باشید:

آدرس ایمیل من: mahsa.firooz77@gmail.com

آدرس اینستاگرام من: mahsa_firooz