اشتباهی که ترسم را شکست

امروز روز خاصی برایم بود. قرار شده بود که دیگر درست و درمان محتوای پیج اینستا را منتشر کنیم. این هفته خیر سرمان کلی کار کردیم. مثلا قالب‌ پست‌های پیجم و فایر را طراحی کردیم و اینکه سعی کردیم برای محتوای هفته، هماهنگی و ایده پردازی‌هایی داشته باشیم.

بلاخره این شنبه خاص فرا رسید. البته باید اعتراف کنم از اولش بدشانسی هایی در کار بود، مثل اینکه شب قبلش فهمیدم که همان شب مهمان داریم!

صبح ذهنم بیدار شده بود و تا می‌توانست حرف می‌زد. توی سر و صورتم می‌زد که خاک بر سرت ساعت شش است و باید بیدار شوی، آن همه ویدیوی آرنولد دیدی که باید سخت کار کرد. امروز همان روز است و خلاصه از این حرف‌ها.

من شبش به سختی خوابیده بودم. ساعت سه و اینها بود. بلاخره نمی‌دانم ذهنم چه گفت که حکم همان سیلی را داشت و مرا پرقدرت از جایم بلند کرد.

بیدار شدم. صبحگاهی را نوشتم و یک اشتباه جالب از اول روز مرتکب شدم که مسیر جدیدی را برایم باز کرد.

قرار بود مثلا استوری گذاشتن را شروع کنم. با یک صبح مثلا دل‌انگیز مهتابی شروع کردم و بعدش پیش خودم گفتم که اگر بتوانم محتوای استوری امروزم را به قالب ویدیو بیان کنم، شاید ایده بدی نباشد.

اصلا حواسم نبود که مطلبم قرار است چقدر شود و استوری چقدر گنجایش ویدیو دارد و اینکه اگر شکست خورد و قرار شد پست باشد، چه خواهم کرد!

بعد از کلی ضبط کردن، آخرش دیدم که فایده ندارد. گفتم بیایم یک ویدیوی امتحانی ضبط کنم و نظر مخاطبان را بخواهم. خوب شد که این گند را زدم چون تازه اینجا بود که فهمیدم، در استوری تنها چهار برگه از ویدیوی ضبط شده‌ات نمایش داده می‌شود!

راستش اصلا قرار نبود که من در پست‌هایم ویدیو داشته باشم. این برای من یک آرزوی محال و دور و دست‌نیافتنی بود که از عید و پیش از آن خیلی در فکرش بودم اما جرعتش را نداشتم.

این مسئله و اشتباه کوچک، برای من جرقه یک حرکت جدید شد. استوری گذاشتن واقعا عجیب است. حالا دلم خیلی خیلی برای این پرسونال بلاگرها می‌سوزد. اینها چه مشقتی دارند.

از لوکیشن گرفته تا آرامش مکان و قیافه و حرکات بدن. به شخصه گاهی نمی‌توانستم صدای جیر جیر صندلی را خفه کنم. و وسایل هم ناگهانی و جنی‌وار، صداهای عجیبی تولید می‌کردند.

می‌دانم محتوای ویدیویی احتمالا اصلا راحت نیست. پادکست هم سختی‌های خودش را دارد، ولی همه ما یک روز به این بیدار شدن‌ها و محرک‌ها برای اقدامات دشوارمان نیاز داریم. حتی اگر این محرک، یک اشتباه ساده و معمولی مثل اشتباه امروز من باشد.

برای تقویت عزم و اراده خانم‌ها و آقایان هم موزیک انرژي‌دهنده سرکارمان را برای شما گذاشته‌ام. متنش را حتما بخوانید.

برای خواندن ترجمه و دانلود آهنگ اینجا کلیک کنید

دیدگاه ها

 1. Pingback: تولید محتوا جنونی انسانی است. - مهسا فیروز

 2. Avatar
  karim

  فکر نمیکردم ویدیو گذاشتن به عنوان محتوای پیجت اینستگرامت اینقدر برات دغدغه داشته باشه از اونجایی که برای من نبوده برام سخته بفهمم برای چی چالش داره .. گاهی اشتباهات هم نتایج خوبی رو به همراه میارن. ممنونم از نوشتت دوست عزیز

  1. Avatar نویسنده
   پست
   مهسا فیروز

   خیلی ممنون از تو کریم جان که مطلبم رو خوندی و نظرت رو کامنت کردی. بله صادقانه ما تا وقتی توی راهی نباشیم احتمالا درک چالشهای اون مسیر برای ما سخته و در عین حال آدمها خیلی با هم فرق دارن ممکنه که اگر تو یا شخص دیگری در همون راه باشه کلا مشکلی باهاش نداشته باشه و این قابل تامیم به همه نیست اما نمیشه منکر چالشهای برای دیگران هم شد. مرسی از محبتت و نظر ارزشمندت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *