تولید محتوا جنونی انسانی است.

امروز روز جالبی طی شد. بعد از شب قبل که به مهمان داری و بی‌قراری گذشت، من فرصت نکردم که سناریوی درست و درمانی برای اولین ویدیوام بنویسم.

روز بعدش فرا رسید و پریود شدم! می‌دانید که می‌گویند که بیانش زشت است، ولی راستش این دردیست که اکثر زنان دارند و پوشاندنش مثل انکار کردن دست و جوارج داشتن است. احمقانه است، مخصوصا اگر برای درک شدگی بیشتر یا در قالب کمک بیان شود.

خب درد جسمی در این دوران زیاد است. امیدوارم آقایان هم بخوانند و بدانند که خانم‌ها در این دوران از نظر فکری هم در حالت جالبی نیستند. ذهنشان در پایین‌ترین عملکرد خودش است که البته قابل درک هم هست.

انتظاری از خودم نداشتم. از قضا می‌خواستم که کار خیلی معرکه هم درنیاید که بعدا مجبور باشیم همانقدر خفن کار کنیم (فقط یک خانم می‌فهمد که اعصاب بیشتر کار نکردن در این دوران یعنی چه).

با هر فلاکتی که بود ویدیو را همراه دوستم مریم ضبط کردیم. کاور جلد طراحی کردیم و طبق ایده دوستم، سراغ زیرنویس فارسی گذاشتن هم رفتیم. نیتمان تنها بهره بردن بیشتر افراد ناشنوا و کم شنوا بود و الا آدم‌ها طبعا طرفدار سخت‌کردن کار خود که نیستند.

خب ویدیو که تمام شد برگشتیم. درازکش هم که شده، سراغ نوشتن برگشتم. در راه بازگشت، با توجه به محبت اطرافیان با همین یک ذره تولید بیشتر، متوجه شدم که موفقیت فقط انجام کارهای خارق‌العاده نیست.

اگر این‌همه آدم هنوز مثل گذشته من هستند که در مرحله خیالپردازی برای آینده گیر کرده‌اند و نمی‌دانند چطور باید قوی تر و شجاع‌تر باشند و در بدترین شرایط هم کاری کنند، در عین حال تو این را می‌دانی و به آن عمل کرده‌ای، باز هم به نظرم این وظیفه ماست که این را به شکلی این اطلاعات را منتقل کنیم.

مهم نیست که من نویسنده هستم. تو طراح، مهندس، کارگر یا هر کسی هستی. تنها چیزی که مهم است این است که چقدر خیرمان به دیگران می‌رسد.

یک جمله خوب هست که نمی‌دانم از کیست اما گفته:

به مردم کمک کن که به آنچه که می‌خواهند برسند، تا آنها هم کمک کنند تا تو به آنچه می‌خواهی برسی.

منبع ناشناس

خیر، خیر می‌آورد. ما از همدیگر جدا نیستیم. برای همین هم حتی اگر سناریوی جالب نداشتم، حتی اگر استرس و اعصاب جالب نداشتم مطلبم را منتشر کرده‌ام و می‌خواهم ادامه بدهم.

حرف خوب و نکته آموزنده، حتی تجربه خوب زیسته شده، به هر شکلی با هر زبانی ارزش گفته شدن را دارد. البته پیشنهادم این است که در قالب نصیحت آن را نچپانیم و به زور به خورد آدم‌های دور و ورمان ندهیم. بلکه، مخاطبان آزاد خود را پیدا کنیم.

بعضی اوقات تنها چیزی که لازم است بگوییم حرف‌های خوب و انرژي‌بخش به انسان‌های دردمند است. همدردی و بعد از آن تلاش برای بیان راه حل مشکلاتشان می‌تواند با بهتر کردن دنیایمان به خود ما هم بیشتر کمک کند.

به جز این، شاید بیان ساده ما روی کسی تاثیر خوبی گذاشت و آن شخص هم اشخاص بیشتری را مطلع کرد. دغدغه آگاهی عمومی از همین تلاش‌ها اتفاق می‌افتد.

در مراحل اولیه کارها، واقعا نمی‌توان از چنین مسئله مهم و انسانی‌ای به خاطر بد بودن کار و ترس‌ها گذشت. اگر نیت آدم خیر است و تلاشش را می‌کند بلاخره به جای بهتر می‌رسد. مسئله ناامید نشدن و ادامه دادن است.

بعضی وقت‌ها حرف‌های ما در قالب یک الهام در دل کسی کاشته می‌شود و در خور زمان پرورده می‌گردد و آنوقت است که بدل به زیبایی حقیقی و تجملی راستین و سنجیده‌تر می‌گردد.

پس، باز هم نمی‌توان از چنین مسئله خطیری به آسانی گذشت کرد. زکات علم و تجربه زندگی را همیشه باید از راه مناسبش پرداخت کرد، حتی اگر شنونده‌ها و خواننده‌ها چندین سال بعد سر برسند.

دیدگاه ها

 1. Avatar
  karim

  دوباره یه نوشته دیگه که ثابت میکنه چقدر این حس کمک کردن در هر نوع و شکلی در تو شعله وره نوشته خوبی بود من از نوشتت فهمیدم که برای کمک به انسانهای بیشتر هر جور که امکانش هست صدامون رو به گوششون برسونیم و از ایده ها و راهکارهامون بگیم تا شاید اونا هم راه نجاتی پیدا کنند با چیزی که توی زندگیشون باهاش میجنگن مهم نیست چقدر کارت کیفیت داره مهم نیت عمله مخاطب خودش مطلب رو پیدا میکنه و نجات پیدا میکنه …در آخر من به آقایون پیشنهاد میکنم ده خط از روزی کلمه کمتر پابلیک شده ی “پریود” بنویسند و البته در موردش بیشتر بخونند. پریود ـ پریود ـ پریود ـ:))

  1. Avatar نویسنده
   پست
   مهسا فیروز

   نتیجه گیری و جمع بندی خیلی خیلی خوب و جامعی بود. بله همینطوره که گفتی و واقعا امیدوارم که مردم یک روز این مسئله رو خیلی راحت بپذیرن که این مسئله یک چیز معمولیه و نیاز به کمک و درک اطرافیان داره. مردها و زنها باید بفهمن که این دوره حساس و مهمه و نوع رفتار اطرافیان در برهه ای که خانمها حساستر و شکننده ترن روی اونها تاثیر مضاعفی میزاره. امیدوارم همه مردها به درک و شعور تو برسن و این تابوی مسخره شکسته بشه. مرسی که نظرت رو نوشتی. واقعا ارزشمند و مفید بود.

 2. Avatar
 3. Avatar
  بنیامین نوری

  تولید محتوا برای هر فردی بدبختی‌های خودش را داره و چقدر خوب که شما با این دشواری‌ها و سختی‌ها کنار اومدید و دست از تولید محتوا برنداشتید.
  مطمئنم شما هم می‌دونید اگه برای هر محتوایی، از دل و جان کار کنیم و برای اون وقت بذاریم، شاهد نتایج مطلوبی در بلندمدت خواهیم بود.
  باز هم بهتون تبریک می‌گم و ایمان دارم که با قدرت ادامه می‌دید.

  1. Avatar نویسنده
   پست
   مهسا فیروز

   بله مشخصا شما هم این مسئله را درک کرده‌اید. از شما ممنونم که نظرتان را نوشتید و نظرات خوب این‌چنینی همیشه مایه دلگرمی من هستند. بله دقیقا این ثمرات دیر می‌رسند اما قطعا روزی خواهند رسید. بابت محبت و تبریک خالصانه شما ممنونم. امیدوارم هر جایی که هستید موفق و شاد و سلامت باشید. امیداورم احساسات مثبت شما به بهترین شکل ممکن به شما بازگردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *