موفقیت را به یاد بسپار

۱. به یاد داشته باش موفقیت ها به هر اندازه‌ای که باشند، با ارزش و مغتنمند، و سعی کن آنها را بیش از شکست ها به خاطر بسپاری.

۲. و خدا می‌داند و می شنود و دستها را می‌گیرد، در آن هنگام که از دیگران نا امیدتری و جز او راهی را برای خوشبختی و رهایی از تیره روزیت نمی یابی.

۳. تلاش‌های ما به خودی خود، ممکن است دیر ثمر بدهند. پس قوی و شجاع باش.

۴. توقعاتت را معقولانه برانداز کن.

۵. همه تلاش‌ها در نهایت اگر مستمر باشند، به نتیجه می‌رسند، اما مهم است که بدانی پیش از تلاش، آمادگی و ظرفیت آن برد را داری یا نه.

۶. این را بدان، که هر چقدر ما سختی بیشتری در راه هدفمان بکشیم، خیلی بیشتر از دیگران ظرفیت آن موقعیت را خواهیم داشت و قدر زندگی و خودمان و مهم تر از آن قدر آن موقعیت را بیشتر می‌دانیم.

۷. گله و شکایت داشتن شاید منطقی به نظر برسد، اما ناشکری کردن نه. سعی کن منطقی و مردانه با خودت کنار بیایی و زمانی را برای تحلیل رفتارهایت و اینکه چرا شکست خوردی اختصاص بدهی. گاهی وقت‌ها حقایق این ماجرا تو را تکان شدیدی می‌دهند تا بلاخره متوجه شوی که چرا شکست خوردی و مشکل اصلی به چه رفتارهایی از تو باز می‌گردد.

۸. در این روزگار سخت، بیشتر از قبل از راه درستش برای خودت و حال خوبت وقت بگذار. اجازه نده شکست‌های پیش پا افتاده و ناشی از سهل انگاری های ساده‌ات تو را نسبت به استعدادهایت کور نماید و به عقب بکشاند.

۹. همه ما انسان‌ها تا یادگیری یک مسیر و یک جریان، ممکن است بارها شکست بخوریم تا راهش را یاد بگیریم، پس، شکست بخشی از تمام پیشرفت‌های ما برای فتح قله های خواسته هایمان است.

۱۰. پس، از امروز به بعد کنترول خودت را به دست بگیر، تا بتوانی روزی بر جهان اطرافت مسلط شوی. جهانی که سرتاسر پر از رویداد‌های مثبت و منفی به یک اندازه است و آماده است تا وقایع مثبت را به تو ارزانی کند، آنهم درست زمانی که تصمیم بگیری با عینک مثبت به دنیا نگاه کنی.

۱۱. قوی باش و قدرت‌های منفی افکارت را در هم بشکن.

۱۲. راه سعادت در درجه اول نهفته بر غلبه بر نفس و افکار منفی توست. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *