اهمیت یادگیری

برای دانستن اهمیت یک سری چیزها، تا وقتی که دم از پول و ارزش نزنیم، قدر و منزلتشان را درک نمی‌کنیم. این مسئله فقط در زمینه محیط‌زیست مهم نیست. من فکر می‌کنم در زمینه یادگیری هم همینطور است.

سوالی از شما می‌پرسم و دوست دارم در این زمینه با خودتان صادق باشید چون جواب این سوال ساده ولی تعیین کننده را تنها خود شما می‌دانید.

شما همین حالا چقدر می‌ارزید؟

تعجب می‌کنید اما از شما می‌خواهم که یکبار این سوال را از خود کنید. این قیمت ارتباط تنگاتنگی با موقعیت کنونی شما در زندگی دارد. قیمت شما احتمالا فقط به میزان خدمات و محصولات شما وابسته است؛ ولی ابعاد آن از دید درآمدزا بودن، خیلی وسیع‌تر است.

اگر شما تا همین حالا هیچ مهارت پولسازی‌ای نداشته باشید و صرفا مهارت‌های زندگی خاصی، مثل کنترل خشم، خوب گوش‌دادن و رعایت نظم را یادگرفته باشید، احتمالا خیلی باارزش‌تر از سایرین فاقد آنها، هستید چون شما می‌توانید شریک و دوست خوبی برای دیگران باشید، که این هم خودش نوعی خدمت است.

در باقی موارد با یک نگاه واقع‌بینانه، فرق منِ معمولی با یک فرد فوق موفق، همین ارزش شخصی‌ام است. این ارزش همانیست که اکثر بزرگانی چون بیل گیتس را وا می‌دارد راحت بگویند که اگر قرار باشد از صفر شروع کنند، ثروت کنونی خود را حتی سریع‌تر کسب می‌کنند. حالا این ثروت شخصی که ثروت مادی به‌همراه دارد به عقیده من تنها و تنها از یک راه بدست می‌آید و آن هم صرف زمانی برای افزایش مهارت‌های شخصی در هر زمینه‌ایست.

محبوبیت، شهرت و همه وجود ما به خاطر خاصیتیست که برای دیگران داریم. به غیر از آن، شاید یک حیوان خانگی خاص، از ما مفیدتر عمل کند. اگر یاد نمی‌گرفتیم، هیچوقت بزرگ نمی‌شدیم و اگر بیشتر یاد نگیریم در همین سطح فعلی باقی می‌مانیم و انتظار پیشرفت ما بعید است. به باور من اهمیت یادگیری یعنی همین.

دیدگاه ها

  1. Pingback: موفقیت را به یاد بسپار - مهسا فیروز

  2. Avatar
    1. Avatar نویسنده
      پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *